czwartek, 12 sierpnia 2010

ARCHITEKTURA IN SPENie wiem, czy wszyscy kojarzą.  To Świątynia Opatrzności w Wilanowie w aktualnym na dzień dzisiejszy stanie.  Na pierwszym planie widać rodzące się tzw. miasteczko Wilanów, na trzecim planie, w oddali można dostrzec ursynowskie bloki.  U góry straszy chmura burzowa, zawieszona gdzieś pomiędzy Ursynowem i Wilanowem.  Za kilka miesięcy zrobienie takiego ujęcia nie będzie w ogóle możliwe.  I jest to samo w sobie wystarczająco dobry powód, aby to zdjęcie zrobić.

4 komentarze:

Wojtek Krajnik pisze...

...zatrzymany kawałek historii...świetne zdjęcie...

O'Dea pisze...

Może warto zastanowić się nad utrwalaniem zmian i robieniem zdjęcia z tego samego miejsca np. co tydzień o tej samej porze? Mogłaby powstać fajna kronika ...

Hubert Siemieńczuk pisze...

właśnie latam od 2 tygodni po najstarzej (aktualnie) dzielnicy Białegostoku, która jest w stanie dekonstrukcji/rekonstrukcji, czyli jednym słowem burzenia starego i budowania nowego:) asfalt leje się strumieniami, chatki łamią pod naporem buldożerów jak domki z kart. coś strasznego i pięknego zarazem. dzielnica mojego dziećiństwa....na szczęście mam pod ręką 36 klatek filmu, który przetrwa każdą burzę słoneczną z zamianą biegunów włącznie:)
no i tak spacerując i dokumentując dzielnicę, zrobiłem kilka fotek zabitemu dechami domkowi. dwa dni później nie było po nim nawet śladu. sam piach. dziwne uczucie, a jednocześnie magia fotografii... ten dom jest już tylko mój, na wyłączność:) jestem jego panem i (jak zechcę) stwórcą:)
dziwne to wszystko, baardzo dziwne..

Kraftsman pisze...

Jest w miastach wiele takich miejsc, które za moment przestaną istnieć w dotychczasowym kształcie. Zwłaszcza teraz dużo się buduje, przebudowuje, unowocześnia. Miejsca te znikną bo zostaną zastąpione, czymś zupełnie nowym. Jeśli zdążymy je sfotografować - będziemy mieli w ręku pamiątki po zaginionych światach. Wystarczy wziąć do ręki album z przedwojennymi zdjęciami Warszawy, zdjęciami praktycznie nie istniejącego już miasta, żeby zobaczyć w pełni magię tego rodzaju fotografii. To nie moje poletko fotograficzne, ale nie mogę się tej magii oprzeć.

Wystąpił błąd w tym gadżecie.